ورود چهارشنبه 30 مهر ماه 1399
 

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً

اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
اهم وظایف
   
اهم وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

1. تامین مسکن محرومان بویژه روستائیان و تولید انبوه مسکن شهری
2. مطالعه و بررسی درزمینه تشخیص و تعیین نیازمندیهای مسکن محرومان اعم از شهری و روستايي
3. تهیه طرح مجتمع های زیستی و واحدهای مسکونی ارزان قیمت و اجرای آنها بطور مستقیم ویا با مشارکت مردم و با همکاری و هماهنگی دستگاههای ذیربط در روستا و شهر
4. تهیه زمین مورد نیاز طرح ها و پروژه های بنیاد وآزاد سازی آنها
5. کمک در جهت تامین مصالح ساختمانی کشور از طریق تولید – تهیه و توزيع
6. نظارت بر پرداخت مصرف وامهای قرض الحسنه مسکن روستائی و ارزان قیمت شهری
7. تهیه و اجرای طرحهای هادی و اصلاح معابر در روستاها، با هماهنگی دستگاههای ذیربط
8. تهیه وارائه طرحهای لازم برای بازسازی و نوسازی مناطق مسکونی روستائی آسیب دیده در اثر جنگ ، سیل ، زلزله و سایر سوانح طبیعی با ایجاد تسهیلات بانکی
9. تهیه اسناد مالکیت روستائی با همکاری اداره کل ثبت اسناد طبق ماده 140 قانون سوم توسعه

 


 
   
 درباره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده كه عبارت است از :

١- مطالعه و بررسي در زمينه تشخيص و تعيين نيازمنديهاي مسكن محرومان اعم از روستايي و شهري و فراهم آوردن موجبات اجراي آن با مشاركت ، همكاري و خودياري مردم و دستگاههاي مختلف.

٢- تهيه طرح مجتمع هاي زيستي و واحدهاي مسكوني ارزان قيمت و اجراي آنها به طور مستقيم يا با مشاركت مردم با همكاري و هماهنگي دستگاههاي ذيربط در روستا و شهر.

٣- تهيه زمين مورد نياز طرحها و پروژه هاي بنياد و آماده سازي آنها.

٤- كمك در جهت تا”مين مصالح ساختماني كشور از طريق تهيه و توليد و توزيع.

٥- نظارت بر پرداخت و مصرف وامهاي قرض الحسنه مسكن روستايي وارزان قيمت شهري كه از محل منابع مالي سيستم بانكي كشور تا”مين مي شود.

٦- تهيه طرحهاي هادي و اصلاح معابر در روستا‌ها با هماهنگي دستگاهاي ذيربط و اجراي آن با مشاركت مردم ازمحل اعتبارات مصوب واگذاري دولت.

٧- تهيه و ارائه طرحهاي لازم براي بازسازي و نوسازي مناطق مسكوني روستايي آسيب ديده در اثر جنگ، سيل، زلزله و ساير سوانح طبيعي و اجراي آنها با مشاركت مردم و هماهنگي با سازمانها وارگانهاي ذيربط . از جديدترين ما”موريت هاي محوله به اين نهاد اجراي برنامه ساماندهي روستاهاي پراكنده و اجراي طرح سنددار كردن زمينهاي روستايي است.

عالي ترين مرجع تصميم گيري در بنياد مسكن ، شوراي مركزي است كه تركيب آن به صراحت در فرمان حضرت امام (ره) قيد شده است و عبارتند از : نماينده مقام معظم رهبري، نماينده دولت (وزير مسكن وشهرسازي) وسه نفر از مهندسان و كارشناسان ساختمان و شهرسازي به انتخاب دو نفر اول. رئيس بنياد هم از ميان شوراي مركزي انتخاب مي‌شود.بنياد مسكن انقلاب اسلامي در حال حاضر به غير از مراكز استان داراي ۱۲۰ شعبه ديگر در سراسر كشور و پنج سازمان وابسته ،سازمان بنياد بتن ايران، شركت سازمان توسعه مسكن، سازمان بانك ماشين آلات، مركز پژوهش و مطالعات سوانح طبيعي و شركت ايجاد محيط مي‌باشد.

 

 
Copyright (c) 1399/07/30 بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان فریدونشهر
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا